Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na pierwszą Ogólnopolską Konferencję Medycyny Prewencyjnej i Spersonalizowanej, która odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2016 r. w Warszawie, na terenie CMKP (Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego). Wydarzenie powstało z inspiracji analogicznych konferencji dr Michaela Roizena z Cleveland Clinic. 

 Wykładowcami będą wybitni Polscy Profesorowie np. Ewa Marcinowska-Suchowierska ( m.in. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP), Grażyna Rydzewska, Jacek Imiela, Janusz Książyk i Artur Mamcarz.  

 Konferencja będzie kładła nacisk na profilaktykę najpoważniejszych wyzwań współczesnej światowej, w tym polskiej medycyny - chorób cywilizacyjnych metodami stylu życia (lifestyle medicine), czyli metodami zależnymi od nas samych, od naszych codziennych wyborów i priorytetów. 

 Jeden z wiodących wykładów będzie poświęcony znaczeniu diety w profilaktyce i leczeniu miażdżycy, w tym dietą dr Deana Ornisha - doradcy ds. zdrowia publicznego Prezydenta Baracka Obamy i lekarza Billa Clintona, dzięki 20-letnim badaniom którego, Departament Zdrowia USA w grudniu 2010, po raz pierwszy w historii, zarejestrował dietę jako metodę terapii - m.in. miażdżycy. 

 Unikatowy jest również charakter konferencji ze względu na jej dwoistość. Pierwszy dzień będzie adresowany do Lekarzy i szerokorozumianego Środowiska Medycznego, a drugi do Otwartej Publiczności, w tym Pacjentów. Przez oba dni będziemy mówić o tych samych zagadnieniach, ale nieco innym językiem. 

 Szczególną wartością Konferencji będzie wiedza potwierdzona najnowszymi badaniami w dziedzinie medycyny prewencyjnej i stylu życia. Niemniej ważne będą też ekspozycje Wystawców, dzięki którym m.in. będziemy mogli poznać wiele nowinek nie tylko ze świata zdrowia, mogących wspomóc nasze starania o lepszą kondycję i samopoczucie oraz bardziej przyjazne, aczkolwiek nieuchronne starzenie się. Mamy głębokie przekonanie, że nasza konferencja przyniesie wiele korzyści w przestrzeni zdrowia publicznego Polaków. 


Do zobaczenia na Konferencji!
  
dr n. med. Edyta Biernat-Kałuża
 
Przewodnicząca Komitetów: Naukowego i Organizacyjnego  
I-wszej Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Prewencyjnej  
i Spersonalizowanej